DAVET


Değerli Meslektaşlarımız,


Türk Onkoloji Grubu olarak ‘’Ulusal Onkolojik Araştırmalar Sanal Çalıştayı’nın 17.sini 10-11 Aralık 2021 tarihleri arasında sanal ortamda çevirimiçi olarak düzenleyeceğiz. Hepinizin bildiği üzere sağlık çalışanları olarak bir yılı aşkın bir süredir Pandemi ile topyekün mücadele ediyoruz. Bu süre içinde birçok meslektaşımızı SarsCov-2 enfeksiyonu nedeniyle kaybettik, hepsini rahmetle anıyoruz. Bu yıl toplantımızı canlı olarak gerçekleştirmeyi çok istemiş olmamıza rağmen, ne yazık ki salgının son durumu nedeni ile bu hedefimizi gerçekleştiremedik. Ancak çevirim içi şartlarda da olsa kanserle savaşta değişik disiplinlerin bir araya gelerek ortak akıl ve güçlü projeler üretmesini hedefliyoruz. Düzenleme kurulu olarak çalıştayımızda konuların genç araştırmacıların yüksek katılımı ile proje ağırlıklı olmasını amaçladık. Daha önceki yıllarda düzenlenmiş olan çalıştaylarımızda sunularak onay almış projelerin son durumunun değerlendirilmesi ve genç araştırmacıların sahada karşılaştıkları problemlerin paylaşılarak, çözüm önerilerinin tartışılmasını amaçlamaktayız. Aynı zamanda çalıştayımızda kanser tanı ve tedavilerinde güncel durumun değerlendirilmesi, planlanan yeni çalışmaların ayrıntılarıyla tartışılması hedeflenmiştir. 

Düzenleme kurulu tarafından tıpkı 2020 TOG Çalıştayı’ nda olduğu gibi seçilmiş çalışmalara uzman eleştirmen ve istatistik desteği verilmesi planlanmaktadır. Ayrıca temel bilimlerde yürüyen veya tamamlanmış çalışmalar konusunda bilgilendirme yapmak ve olası iş birliği açısından üniversite araştırma laboratuvarlarından toplanan verilerin sizlerle paylaşılması amaçlanmaktadır.  

Multidisipliner yaklaşımla verimli ve keyifli geçeceğine inandığımız 17. Ulusal Onkolojik Araştırmalar Sanal Çalıştayı’na katılımınız toplantımızı zenginleştirecektir.
10-11 Aralık 2021’de buluşmak dileği ile.

 

Prof. Dr. Serdar Turhal        Prof. Dr. İlknur Bilkay GÖRKEN          Prof. Dr. Arzu YAREN            
TOG Başkanı                        Çalıştay Eş Başkanı                            Çalıştay Eş Başkanı